Mrtvé médium, pič

Jedno z nejlepších mrtvých médií, je jednoznačně mumifikace. Největší mediální zastoupení měl starověký Egypt. Za ním ve velké dáli pak Inkové, sem tam někdo v Číně a v Grónsku. Egypťané z mumifikace vytvořili umění. Jejich řemeslná zdatnost a preciznost vytvořila dokonalé postupy zachování ostatků zemřelých, které se pak mohli v klidu odebrat. Nedocházelo pouze k mumifikací lidí, ale také zvířat.

Starověká egyptská kultura věřila, že je posmrtný život, a to pro každého. A jak to tak bývá, žijící lidé se mnohem více těšili na posmrtný život, než si krásně prožívat ten, ve kterém se nacházeli. Jak tedy Egypťané chápali mumifikaci? Když se podíváme na pozůstatky, vidíme, že jsou to jen hroby. Nic z nich nezmizelo, neúmyslně. Ale pokud se koutkem oka zaměříme na duchovní stránku, celý akt mumifikace je komunikační zařízení, teleportace, která mohla přenést lidskou duši do nádherného posmrtného života.

Kněz se dotkl úst mumie a dal jí tak smysly pro život po životě. Neverbální komunikací tak kněz učinil z mrtvoly živnou bytost. Celý rituál je komunikace s bohy, aby přijali duši zemřelého do své zahrady. Proces mumifikace byl tak náročný a nákladný, že si jej mohl dovolit jen opravdu zámožný člověk. Ostatní lidé byli pohozeni do země bez nároku na komunikaci s bohy.

Mumifikace se tak opírala o existenci bohů a posmrtného života. Lidé tak vymysleli komunikaci s bohy, aniž by vůbec věděli, že funguje. Takže se jednalo pouze o jednostrannou komunikaci. Dalším problémem této komunikace je, že musíte být mrtvý. To ale nemusí být problém, pokud bohové nejsou a vy jste mrtví, tak je šumák, zda komunikujete, nebo ne.

My můžeme považovat proces mumifikace a pohřbívání do hrobek za horké médium. Faraón se nám tak prezentuje, ukazuje nám svůj život. Hrobka je doplněna komplexními informacemi. Nezahrnuje tedy pouze mrtvolu a její orgány, ale také např. manželku, zvířata, cennosti, nábytek, nádobí. Na zdech se dočteme o mumii. Ale dříve, ve spirituálním měřítku, šlo o komunikaci s bohy, kteří byli recipienti zprávy, že je zde zemřelý, přijďte se mrknout, zda splňuje veškeré podmínky pro přijetí. To by se dalo považovat za chladné médium. To, zda došlo k účasti obou stran, se mi nedovíme.

Chceme opravdu riskovat náš posmrtný život? Raději obnovme proces mumifikace!

Asi publikoval 24. 2. 2016.

Vladin_

Malý pán ve svém životě. Ideální společník noci. Cokoliv dělám, dělám se svými gekony, jenže je to furt nezajímá.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *